Albanian Bible

Psalmet 149

Psalmet

Return to Index

Chapter 150

1

  Aleluja, lėvdoni Perėndinė nė shenjtoren e tij, lėvdojeni nė kupėn qiellore tė pushtetit tė tij.

2

  Lėvdojeni pėr mrekullitė e tij, lėvdojeni sipas madhėshtisė e tij.

3

  Lėvdojeni me tingullin e burive, lėvdojeni me tingullin e harpės dhe me qeste.

4

  Lėvdojeni me dajre dhe me valle, lėvdojeni me vegla me tela dhe me frymė.

5

  Lėvdojeni me cembale tingėlluese, lėvdojeni me cembale kumbuese.

6

  Ēdo gjė qė merr frymė le tė lėvdojė Zotin. Aleluja.

Fjalėt e urta 1

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: