Albanian Bible

Psalmet 129

Psalmet

Return to Index

Chapter 130

1

  Nga vėnde tė thella unė tė kėllthas ty, o Zot.

2

  O Zot, dėgjo klithmėn time; veshėt e tu dėgjofshin me vėmendje zėrin e lutjeve tė mia.

3

  Nė rast se ti do tė merrje parasysh fajet, o Zot, kush mund tė rezistonte, o Zot?

4

  Por te ti ka falje, me qėllim qė tė kenė frikė prej teje.

5

  Unė pres Zotin, shpirti im e pret; unė kam shpresė nė fjalėn e tij.

6

  Shpirti im pret Zotin, mė tepėr se rojet mėngjesin; po, mė tepėr se rojet mėngjesin.

7

  O Izrael, mbaj shpresa tek Zoti, sepse pranė tij ka dhemshuri dhe shpėtim tė plotė.

8

  Ai do ta ēlirojė Izraelin nga tė gjitha paudhėsitė e tij.

Psalmet 131

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: