Albanian Bible

Psalmet 128

Psalmet

Return to Index

Chapter 129

1

  Shumė mė kanė shtypur qė nė rininė time, le ta thotė Izraeli:

2

  "Shumė mė kanė shtypur qysh prej rinisė sime, por nuk kanė mundur tė mė mposhtin.

3

  Lėruesit kanė lėruar mbi kurrizin tim dhe kanė bėrė aty brazda tė gjata".

4

  Zoti ėshtė i drejtė; ai i preu litarėt e tė pabesėve.

5

  U turpėrofshin tė gjithė dhe kthefshin krahėt ata qė urrejnė Sionin!

6

  U bėfshin si bari i ēative, qė thahet para se tė rritet;

7

  nuk ia mbush dorėn korrėsit, as krahėt atyre qė lidhin duajt;

8

  dhe kalimtarėt mos thėnēin: "Bekimi i Zotit qoftė mbi ju; ne ju bekojmė nė emėr tė Zotit".

Psalmet 130

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: