Albanian Bible

Psalmet 126

Psalmet

Return to Index

Chapter 127

1

  Nė qoftė se Zoti nuk ndėrton shtėpinė, me kot lodhen ndėrtuesit; nė qoftė se Zoti nuk ruan qytetin, mė kot e ruanė rojet.

2

  Éshtė e kotė qė ju tė ēoheni herėt dhe tė shkoni vonė pėr tė pushuar dhe pėr tė ngrėnė bukėn e nxjerrė me punė tė rėndė, sepse ai u jep pushim atyre qė do.

3

  Ja, bijtė janė njė trashėgimi qė vjen nga Zoti; fryti i barkut ėshtė njė shpėrblim.

4

  Si shigjeta nė duart e njė trimi, kėshtu janė bijtė e rinisė.

5

  Lum ai njeri qė ka kukurėn e tij plot! Ata nuk do tė ngatėrrohen kur tė diskutojnė me armiqtė e tyre te porta.

Psalmet 128

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: