Albanian Bible

Psalmet 125

Psalmet

Return to Index

Chapter 126

1

  Kur Zoti i bėri robėrit e Sionit tė kthehen, na u duk si ėndėrr.

2

  Atėherė goja jonė u mbush me qeshje dhe gjuha jonė me kėngė gėzimi, atėherė thuhej midis kombeve: "Zoti ka bėrė gjėra tė mėdha pėr ta".

3

  Zoti ka bėrė gjėra tė mėdha pėr ne, dhe jemi tėrė gėzim.

4

  Bėj tė rikthehen robėrit tanė, o Zot, ashtu si pėrrenjtė nė jug.

5

  Ata qė mbjellin me lotė, do tė korrin me kėngė gėzimi.

6

  Vėrtetė ecėn duke qarė ai qė mban farėn qė do tė mbillet, por ai do tė kthehet mė kėngė gėzimi duke sjellė duajt e tij.

Psalmet 127

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: