Albanian Bible

Psalmet 121

Psalmet

Return to Index

Chapter 122

1

  U gėzova kur mė thanė: "Shkojmė nė shtėpinė e Zotit".

2

  Kėmbėt tona u ndalėn brenda portave tė tua, o Jeruzalem.

3

  Jeruzalemi ėshtė ndėrtuar si njė qytet i bashkuar mirė,

4

  ku ngjiten fiset, fiset e Zotit, pėr tė kremtuar emrin e Zotit.

5

  Sepse aty janė vėnė fronet pėr gjykimin, fronet e shtėpisė sė Davidit.

6

  Lutuni pėr paqen e Jeruzalemit, le tė begatohen ata qė tė duan.

7

  Pastė paqe brenda mureve tė tua dhe begati nė pallatet e tua.

8

  Pėr hir tė vėllezėrve tė mi dhe tė miqve tė mi tani do tė them: "Paqja qoftė te ti".

9

  Pėr hir tė shtėpisė sė Zotit, Perėndisė tonė, unė do tė kėrkoj tė mirėn tėnde.

Psalmet 123

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: