Albanian Bible

Psalmet 113

Psalmet

Return to Index

Chapter 114

1

  Kur Izraeli doli nga Egjipti dhe shtpia e Jakobit nga nj popull q fliste nj gjuh t huaj,

2

  Juda u b shenjtorja e tij dhe Izraeli zotrimi i tij.

3

  Deti e pa dhe iku, Jordani u kthye prapa.

4

  Malet u hodhn si desh dhe kodrat si qengja.

5

  `pate ti, o det, q ike, dhe ti, o Jordan, q u ktheve prapa?

6

  Dhe ju, o male, q u hodht si desh, dhe ju, o kodra, si qengja?

7

  Dridhu, o tok, n prani t Zotit, n prani t Perndis t Jakobit,

8

  q e shndrroi shkmbin n liqen, shkrepin n nj burim uji.

Psalmet 115

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: