Albanian Bible

Psalmet 66

Psalmet

Return to Index

Chapter 67

1

  Perėndia pastė mėshirė pėr ne dhe na bekoftė; Perėndia e bėftė fytyrėn e tij tė shkėlqejė mbi ne, (Sela)

2

  me qėllim qė mbi tokė tė njihet rruga jote dhe shpėtimi yt midis gjithė kombeve.

3

  Popujt do tė tė kremtojnė, o Perėndi, tė gjithė popujt do tė tė kremtojnė.

4

  Kombet do tė gėzohen dhe do tė ngazėllojnė, sepse ti do t`i gjykosh drejt popujt dhe do t`i udhėheqėsh kombet mbi tokė. (Sela)

5

  Le tė tė lėvdojnė popujt, o Perėndi, le tė tė lėvdojnė tėrė popujt.

6

  Toka do tė prodhojė frytin e vet; Perėndia, Perėndia ynė, do tė na bekojė.

7

  Perėndia do tė na bekojė dhe tėrė skajet e tokės do ta kenė frikė.

Psalmet 68

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: