Albanian Bible

Psalmet 55

Psalmet

Return to Index

Chapter 56

1

  Ki mėshirė pėr mua, o Perėndi, sepse njerėzit do tė donin tė mė pėrpijnė; mė luftojnė vazhdimisht me sulmet e tyre.

2

  Armiqtė e mi do tė donin vazhdimisht tė mė pėrpijnė. Po, janė tė shumtė ata qė mė luftojnė nė kryelartėsinė e tyre.

3

  Kur tė kem frikė, do tė mbėshtetem te ti.

4

  Me ndihmėn e Perėndisė do tė kremtoj fjalėn e tij; kam vėnė besimin tim te Perėndia, nuk do tė kem frikė. Ēfarė mund tė mė bėjė njeriu?

5

  Ata i shtrėmbėrojnė vazhdimisht fjalėt e mia; gjithė mendimet e tyre synojnė tė mė bėjnė tė keq.

6

  Mblidhen tok, rrinė nė pritė; ruajnė hepat e mia, nė pritje qė tė mė marrin jatėn.

7

  Ata mendojnė tė shpėtojnė me anė tė ligėsisė; nė zemėrimin tėnd, o Perėndi, hidhi pėr tokė popujt.

8

  Ti i ke numėruar hapat e bredhjes sime; vendosi lotėt e mia nė calikun tėnd; a nuk i ke regjistruar nė librin tėnd?

9

  Ditėn qė do tė tė thėrrasė ty, armiqtė e mi do tė kthejnė krahėt. Kėtė e di, sepse Perėndia ėshtė pėr mua.

10

  Me ndihmėn e Perėndisė do tė kremtoj fjalėn e tij; me ndihmėn e Zotit do tė kremtoj fjalėn e tij.

11

  Kam vėnė besimin tim te Perėndia, nuk do tė kem frikė. Ēfarė mund tė mė bėjė njeriu?

12

  Kushtet qė kam lidhur me ty, o Perėndi, mė detyrojnė. Do tė tė lėvdoj.

13

  Sepse ti ke ēliruar shpirtin tim nga vdekja dhe ke ruajtur kėmbėt e mia nga rėnia, nė mėnyrė qė unė tė eci pėrpara Perėndisė nė dritėn e tė gjallėve.

Psalmet 57

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: