Albanian Bible

Psalmet 46

Psalmet

Return to Index

Chapter 47

1

  Duartrokisni, o popuj; kremtojeni Perėndinė me britma triumfi.

2

  Sepse Zoti, Shumė i Larti, ėshtė i tmerrshėm, njė mbret i madh mbi gjithė dheun.

3

  Ai do tė na nėnshtrojė popujt dhe kombet do t`i vėrė nėn kėmbėt tona.

4

  Ai do tė zgjedhė pėr ne trashėgiminė tonė, lavdinė e Jakobit qė ai e do. (Sela)

5

  Perėndia ėshtė ngritur nė mes brohoritjesh gėzimi, Zoti me tingujt e borive.

6

  Kėndojini lavde Perėndisė tonė, kėndojini lavde! Kėndojini lavde mbretit tonė, kėndojini lavde!

7

  Sepse Perėndia ėshtė mbreti i gjithė dheut, kėndojini lavde me zotėsi.

8

  Perėndia mbretėron mbi kombet; Perėndia ulet mbi fronin e tij tė shenjtė.

9

  Princat e popujve, populli i Perėndisė tė Abrahamit, janė mbledhur bashkė; sepse Perėndisė i pėrkasin mburojat e tokės; atė e lėvdojnė me tė madhe.

Psalmet 48

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: