Albanian Bible

Psalmet 29

Psalmet

Return to Index

Chapter 30

1

  Do tė tė lėvdoj, o Zot, sepse ti mė ngrite lart, dhe nuk i lejove armiqtė e mi tė tallen me mua.

2

  O Zot, Perėndia im, unė tė kam klithur ty, dhe ti mė ke shėruar.

3

  O Zot, ti e ke nxjerrė shpirtin tim jashtė Sheolit, mė ke mbajtur gjallė qė tė mos zbrisja nė gropė.

4

  I kėndoni lavde Zotit, ju, shenjtorė tė tij, dhe kremtoni shenjtėrinė e tij,

5

  sepse zemėrimi im mban vetėm njė ēast, por mirėsia e tij mban njė jetė tė tėrė. Tė qarat mund tė vazhdojnė njė natė, por nė mėngjes shpėrthen njė britmė gėzimi.

6

  Kur kisha bollėk thoja: "Unė nuk do tė prekem kurrė".

7

  O Zot, pėr hirin tėnd e kishe fortėsuar malin tim, ti e fshehe fytyrėn tėnde, dhe unė mbeta i trembur.

8

  Unė tė klitha ty, o Zot, iu luta fort Zotit,

9

  duke thėnė: "Ēfarė dobie do tė kesh nga gjaku im po tė jetė se zbres nė gropė? A mundet pluhuri tė tė kremtojė? A mundet ai tė shpallė tė vėrtetėn tėnde?

10

  Dėgjo, o Zot, dhe ki mėshirė pėr mua, o Zot, bėhu ti ndihma ime".

11

  Ti e ke kthyer vajtimin tim nė valle; ma ke hequr grethoren dhe mė ke mbushur me gėzim,

12

  me qėllim qė shpirti im tė mund tė tė kėndojė lavdi pa pushim. O Zot, Perėndia im, unė do tė tė kremtoj pėrjetė.

Psalmet 31

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: