Albanian Bible

Psalmet 28

Psalmet

Return to Index

Chapter 29

1

  I jepni Zotit, o bij tė tė fuqishmėve, i jepni Zotit lavdi dhe forcė.

2

  I jepni Zotit lavdinė qė i pėrket emrit tė tij; adhuroni Zotin nė shkėlqimin e shenjtėrisė sė tij.

3

  Zėri i Zotit ėshtė mbi ujėrat; Perėndia i lavdisė gjėmon; Zoti ėshtė mbi ujėrat e mėdha.

4

  Zėri i Zotit ėshtė i fuqishėm, zėri i Zotit ėshtė i madhėrishėm.

5

  Zėri i Zotit thyen kedrat; po, Zoti thyen kedrat e Libanit;

6

  i bėn tė hidhen si njė viē, Libanin dhe Sirionin, si njė buall i ri.

7

  Zėri i Zotit ēan flakėt e zjarrit.

8

  Zėri i Zotit e bėn shkretėtirėn tė dridhet; Zoti bėn qė tė dridhet shkretėtira e Kadeshit.

9

  Zėri i Zotit bėn qė tė lindin sutat dhe i lė pyjet pa gjethe; dhe nė tempullin e tij ēdo gjė thotė: "Lavdi!".

10

  Zoti rrinte ulur nė fron pėrmbi pėrmbytjen; po, Zoti rri ulur si mbret nė pėrjetėsi.

11

  Zoti do t`i japė forcė popullit tė tij; Zoti do tė bekojė popullin e tij me paqe.

Psalmet 30

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: