Albanian Bible

Psalmet 25

Psalmet

Return to Index

Chapter 26

1

  Siguromė drejtėsi, o Zot, sepse kam ecur nė ndershmėrinė time dhe kam pasur besim te Zoti pa u lėkundur.

2

  Mė heto, o Zot, dhe mė vėr nė provė; pastro me zjarr trurin dhe zemrėn time.

3

  Sepse mirėsia jote mė rri pėrpara syve dhe unė po eci nė vėrtetėsinė tėnde.

4

  Nuk ulem me njerėz gėnjeshtarė dhe nuk shoqėrohem me njerėz hipokritė.

5

  Unė urrej tubimin e njerėzve tė kėqij dhe nuk bashkohem me tė pabesėt.

6

  Unė i laj duart e mia nė ēiltėrsi dhe i shkoi rrotull altarit tėnd, o Zot,

7

  pėr tė shpallur me zė tė lartė lavdinė tėnde dhe pėr tė treguar tėrė mrekullitė e tua.

8

  O Zot, unė e dua selinė e shtėpisė sate dhe vendin ku qėndron lavdia jote.

9

  Mos e vėr shpirtin tim bashkė me atė tė mėkatarėve dhe mos mė bashko me njerėzit gjakatarė,

10

  sepse ata kanė nė duart e tyre plane tė kėqija dhe dora e tyre e djathtė ėshtė plot dhurata.

11

  Por unė do tė eci nė ndershmėrinė time; mė shpengo dhe ki mėshirė pėr mua.

12

  Kėmba ime ėshtė e qėndrueshme nė vėnd tė sheshtė. Nė kuvende unė do tė bekoj Zotin.

Psalmet 27

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: