Albanian Bible

Psalmet 14

Psalmet

Return to Index

Chapter 15

1

  O Zot, kush do tė banojė nė ēadrėn tėnde? Kush do tė banojė nė malin tėnd tė shenjtė?

2

  Ai qė ecėn me ndershmėri dhe bėn atė qė ėshtė e drejtė dhe thotė tė vėrtetėn qė ka nė zemėr,

3

  qė nuk shan me gjuhėn e tij, nuk i bėn asnjė tė keqe shokut tė tij, dhe nuk shpif tė afėrmin e tij.

4

  Nė sytė e tij pėrēmohet njeriu pa vlerė, por ai ndėrton ata qė kanė frikė nga Zoti; edhe sikur tė jetė betuar nė dėm tė tij, ai nuk tėrhiqet;

5

  nuk i jep paratė e tij me kamatė dhe nuk pranon dhurata kundėr tė pafajshmit. Ai qė bėn kėto gjėra nuk do tė hiqet kurrė.

Psalmet 16

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: