Albanian Bible

Psalmet 5

Psalmet

Return to Index

Chapter 6

1

  O Zot, mos mė ndreq nė zemėrimin tėnd dhe mos mė dėno nė zjarrin e indinjatės sate.

2

  Ki mėshirė pėr mua, o Zot; sepse jam i sfilitur nga e keqja; shėromė, o Zot, sepse kockat e mia po vuajnė.

3

  Edhe shpirti im po vuan shumė; po ti, o Zot, deri kur?

4

  Sillu nga unė, o Zot, ēliroje shpirtin tim; shpėtomė, pėr hir tė mirėsisė sate.

5

  Sepse nė vdekje nuk do tė kujtoj njeri; kush do tė tė kremtojė nė Sheol?

6

  Unė jam sfilitur duke psherėtirė; ēdo natė e lag shtratin me vajin tim dhe bėj qė tė rrjedhin lotė mbi shtrojen time.

7

  Syri im ligėshtohet nga dhembja dhe plaket pėr shkak tė tėrė armiqve tė mi.

8

  Largohuni nga unė, ju tė gjithė shkaktarė tė padrejtėsisė, sepse Zoti ka dėgjuar zėrin e vajit tim.

9

  Zoti ka dėgjuar lutjen time; Zoti e ka pranuar lutjen time.

10

  Tėrė armiqtė e mi do tė shushaten dhe do tė hutohen; do tė kthejnė krahėt dhe do tė shushaten nė ēast.

Psalmet 7

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: