Albanian Bible

Jobi 24

Jobi

Return to Index

Chapter 25

1

  Atėherė Bildadi nga Shuahu u pėrgjigj dhe tha:

2

  "Atij i pėrkasin sundimi dhe terrori: ai sjell paqen nė vendet e tij shumė tė larta.

3

  A mund tė llogariten vallė ushtritė e tij? Dhe mbi kė nuk del drita e tij?

4

  Si mund tė jetė, pra, njeriu i drejtė pėrpara Perėndisė, ose si mund tė jetė i pastėr njė i lindur nga njė grua?

5

  Dhe nė se edhe hėna nuk shkėlqen dhe yjet nuk janė tė pastėr nė sytė e tij,

6

  aq mė pak njeriu, qė ėshtė njė vemje, biri i njeriut qė ėshtė njė krimb!".

Jobi 26

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: