Albanian Bible

1 i Kronikave 26

1 i Kronikave

Return to Index

Chapter 27

1

  Dhe tani ja, bijtė e Izraelit, sipas numrit tė tyre, tė parėve tė shtėpive atėrore, komandantėve tė mijėsheve dhe tė qindėsheve dhe tė oficerėve tė tyre nė shėrbim tė mbretit pėr tė gjitha ato qė

2

  Nė krye tė divizionit tė parė, gjatė muajit tė parė, ishte Jashobeami, bir i Zabdielit, dhe divizioni i tij pėrbėhej nga njėzet e katėr mijė burra.

3

  Ai ishte nga bijtė e Peretsit dhe komandant i tė gjithė oficerėve tė ushtrisė gjatė muajit tė parė.

4

  Nė krye tė divizionit tė muajit tė dytė ishte Dodai, Ahohiti; nė divizionin e tij oficeri mė i rėndėsishėm ishte Miklothi; divizioni i tij pėrbėhej nga njėzet e katėr mijė burra.

5

  Komandanti i divizionit tė tretė pėr muajin e tretė ishte Benajahu, bir i priftit Jehojada; ai ishte komandant dhe divizioni i tij pėrbėhej nga njėzet e katėr mijė burra.

6

  Benajahu ishte njė trim midis tė tridhjetėve dhe ishte i pari i tė tridhjetėve; nė divizionin e tij ndodhej edhe i biri i tij Amizabadi.

7

  Komandanti i katėrt pėr muajin e katėrt ishte Asaheli, vėllai i Joabit; pas tij vinte i biri, Zebadiahu; divizioni i tij pėrbėhej nga njėzet e katėr mijė burra.

8

  Komandanti i pestė pėr muajin e pestė ishte komandanti Shamhuth, Izrahiti; divizioni i tij pėrbėhej nga njėzet e katėr mijė burra.

9

  Komandanti i gjashtė pėr muajin e gjashtė ishte Ira, bir i Ikeshit, Tekoitit; divizioni i tij pėrbėhej nga njėzet e katėr mijė burra.

10

  Komandanti i shtatė pėr muajin e shtatė ishte Heletsi, Peloniti, nga bijtė e Efraimit; divizioni i tij pėrbėhej nga njėzet e katėr mijė burra.

11

  Komandanti i tetė pėr muajin e tetė ishte Sibekai, Hushathiti, nga Zarhitėt; divizioni i tij pėrbėhej nga njėzet e katėr mijė burra.

12

  Komandanti i nėntė pėr muajin e nėntė ishte Abiezeri nga Anatothi, njė Beniaminit; divizioni i tij pėrbėhej nga njėzet e katėr mijė burra.

13

  Komandanti i dhjetė pėr muajin e dhjetė ishte Maharai nga Netofa, nga Zerahitėt; divizioni i tij pėrbėhej nga njėzet e katėr mijė burra.

14

  Komandanti i njėmbėdhjetė pėr muajin e njėmbėdhjetė ishte Banajahu nga Pirathoni, njė nga bijtė e Efraimit; divizioni i tij pėrbėhej nga njėzet e katėr mijė burra.

15

  Komandanti i dymbėdhjetė pėr muajin e dymbėdhjetė ishte Heldai nga Netofa, prej familjes sė Othnielit; divizioni i tij pėrbėhej nga njėzet e katėr mijė burra.

16

  Pėrveē kėtyre, tė parėt e fiseve tė Izraelit ishin kėta qė vijojnė: i pari i Rubenitėve ishte Eliezeri, bir i Zikrit; i pari i Simeonitėve, Shefatiahu, bir i Maakahut;

17

  i pari i Levitėve, Hashabiahu, bir i Kemuelit; i pari i Aaronit, Tsadoku;

18

  i pari i Judės, Elihu, njė ndėr vėllezėrit e Davidit, i pari i Isakarit, Omri, bir i Mikaelit;

19

  i pari i Zabulonit, Ismajahu, bir i Obadiahut, i pari i Neftalit, Jerimothi, bir i Azrielit;

20

  i pari i bijve tė Efraimit, Hoshea, bir i Azariahut, i pari i gjysmės sė fisit tė Manasit, Joeli, bir i Pedajahut;

21

  i pari i gjysmės sė fisit tė Manasit nė Galaad, Ido, bir i Zakarias; i pari i Beniaminit, Jaasieli, bir i Abnerit;

22

  i pari i Danit, Azareeli, bir i Jerohamit. Kėta ishin tė parėt e fiseve tė Izraelit.

23

  Por Davidi nuk bėri regjistrimin e atyre qė ishin mė pak se njėzet vjeē, sepse Zoti i kishte thėnė qė do ta shumėzonte Izraelin si yjet e qiellit.

24

  Joabi, bir i Tserujahut, kishte filluar regjistrimin e popullsisė por nuk e kishte pėrfunduar; prandaj zėmėrimi i Zotit goditi Izraelin dhe numri i tė regjistruarve nuk u pėrfshi nė Kronikat e mbretit David.

25

  Azmavethi, bir i Adielit, ishte ngarkuar me thesaret e mbretit; Jonathani, bir i Uziahut, ishte ngarkuar me thesaret qė ndodheshin nė fshatrat, nė qytetet dhe nė kalatė;

26

  Ezri, bir i Kelubit, ishte caktuar pėr punonjėsit qė punonin tokėn;

27

  Shimei nga Ramahu ishte caktuar pėr vreshtat; Zabdihu i Sefamit ishte caktuar pėr prodhimin e vreshtave qė depozitohej nė kantina;

28

  Baal-Hanani nga Gederi ishte caktuar pėr ullishtet dhe pėr fiqtė e egjiptit qė ndodheshin nė fushė; Joashi ishte caktuar pėr depozitat e vajit;

29

  Shitrai nga Sharoni ishte caktuar pėr kopetė qė kullotnin nė Sharon; Shafati, bir i Adlait, ishte caktuar pėr kopetė qė ndodheshin nė luginat;

30

  Obili, Ismaeliti, ishte caktuar pėr devetė; Jehdejahu nga Merenothi merrej me gomarėt;

31

  Jazizi, Hagariti, ishte caktuar me kopetė e bagėtive tė imta. Tėrė kėta ishin administratorė tė pasurive tė mbretit David.

32

  Jonathani, ungji i Davidit, ishte kėshilltar, njeri i zgjuar dhe shkrues; Jehieli, bir i Hakmonit, rrinte me bijtė e mbretit;

33

  Ahitofeli ishte kėshilltar i mbretit; Hushai, Arkiti, ishte mik i mbretit.

34

  Ahithofelit i zunė vendin Jehojada, bir i Benajahut, dhe Abiathari; komandant i ushtrisė sė mbretit ishte Joabi.

1 i Kronikave 28

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: