Albanian Bible

1 i Kronikave 7

1 i Kronikave

Return to Index

Chapter 8

1

  Beniaminit i lindi Balahu, djali i tij i parė, Ashbeli, i dyti, Anbarahu, i treti,

2

  Nohahu, i katėrti dhe Rafa i pesti.

3

  Bijtė e Belahut ishin Adari, Gheri, Abihudi,

4

  Abishua, Naamani, Ahoahu,

5

  Ghera, Shefufani dhe Hurami.

6

  Kėta ishin bijtė e Ehudit (qė ishin tė parėt e shtėpive atėrore tė banorėve tė Gebės qė u internuan nė Manahath):

7

  Naamani, Ahijahu dhe Ghera, qė i internoi; atij i lindėn Uza dhe Ahihudi.

8

  Shaharaimit i lindėn fėmijė nė tokėn e Moabit, mbasi u nda nga bashkėshortja e tij,

9

  lindi Jobabi, Tsibia, Mesha, Malkami,

10

  Jeutsi, Shakia dhe Mirmah. Kėta ishin bijtė e tij, tė parėt e shtėpive tė tyre atėrore.

11

  Nga Hushimi lindėn Abitubi dhe Elpaali.

12

  Bijtė e Elpaalit ishin Eberi, Mishami, Shemedi, qė ndėrtoi Onon, Lodin dhe fshatrat pėrreth,

13

  Beria dhe Shema, qė ishin tė parėt e shtėpive atėrore tė banorėve tė Ajalonit dhe qė i bėnė tė ikin me vrap banorėt e Gathit.

14

  Ahio, Shashaku, Jeremothi,

15

  Zebadiahu, Aradi, Ederi,

16

  Mikaeli, Ishpahu, Joha ishin bijtė e Beriahut.

17

  Zebadiahu, Meshulami, Hizki, Heberi,

18

  Ishmerai, Jizliahu dhe Jobabi ishin bijtė e Elpaalit,

19

  Jakimi, Zikri, Zabdi,

20

  Elianai, Tsilethaj, Elieli,

21

  Adajahu, Berajahu dhe Shimrathi ishin bijtė e Shimeit.

22

  Ishpani, Eberi, Elieli,

23

  Abdoni, Zikri, Hanani,

24

  Hananiahu, Elami, Anthothijahu,

25

  Ifdejahu dhe Penueli ishin bijtė e Shashakut.

26

  Shamsherai, Shehariahu, Athaliahu,

27

  Jaareshiahu, Elijahu dhe Zikri ishin bijtė e Jerohamit.

28

  Kėta ishin tė parėt mė tė rėndėsishėm tė shtėpive atėrore nė brezat e tyre; ata banonin nė Jeruzalem.

29

  I ati i Gabaonit banonte nė Gabaon dhe gruaja e tij quhej Maakah.

30

  I parėlinduri i tij ishte Abdoni; pastaj i lindėn Tsuri, Kishi, Baali dhe Nadabi,

31

  Gedori, Ahio, Zekeri,

32

  dhe Miklothi tė cilit i lindi Shimeahu. Edhe kėta banuan pėrballė vėllezėrve tė tyre nė Jeruzalem bashkė me vėllezėrit e tyre.

33

  Nerit i lindi Kishi; Kishit i lindi Sauli, Saulit i lindi Jonathani, Malkishua, Abinadabi dhe Eshbaali.

34

  I biri i Jonathanit ishte Merib-Baali. Merib-Baalit i lindi Mikahu.

35

  Bijtė e Mikahut ishin Pitoni, Meleku, Taarea dhe Ashazi.

36

  Ashazit i lindi Jeoadahu; Jeoadahut i lindėn Amekethi, Azmavethi dhe Zimri; Zimrit i lindi Motsa.

37

  Motsas i lindi Binea, bir i tė cilit ishte Rafahu, bir i tė cilit ishte Eleasahu, bir i tė cilit ishte Atseli.

38

  Atseli pati gjashtė bij, emrat e tė cilėve ishin: Azrikam, Bokeru, Ishmael, Sheariah, Obadiah dhe Hanan. Tėrė kėta ishin bij tė Atselit.

39

  Bijtė e Eshekut, vėllait tė tij, ishin Ulami, djali i parė, Jeushi i dyti, dhe Elifeleti, i treti.

40

  Bijtė e Ulamit ishin njerėz tė fortė dhe trima, harkėtarė tė mirė; ata patėn shumė bij e nipėr, njėqind e pesėdhjetė. Tėrė kėta ishin trashėgimtarė tė Beniaminit.

1 i Kronikave 9

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: